Receptury Botaniczne

kadzidla palo santo i szalwia

Palenie kadzidłem medytacyjnym Palo Santo i białej szałwii umożliwia pozbycie się negatywnych emocji i oczyszcza aurę. Palo Sanot oznacza "Święty Pień". Drzewo pochodzi z rodziny Burseraceae jest to ta sama rodzina co kadzidłowiec i balsamowiec  To nie tylko piękny zapach, ale również święte drzewo używane przez szamanów w rytualnych cerowniach. Kadzidło medytacyjne Palo Santo możemy spotkać w wielu krajach Ameryki południowej jak w Peru, Wenezueli, Kolumbii czy Ekwadorze. Bursera graveolens to jedno z najbardziej aromatycznych drzew na świecie (2 w kolejność).  

 

Kadzidło medytacyjne jak wygląda?


Ma ono postać wysuszonego jasno-brązowego drewna. Jego zapach jest bardzo subtelny. Możemy w nim wyczuć nutkę cytrusów, żywicy. Jest lekko słodkawy z aromatem korzennym. Kadzidło medytacyjne nie wymaga wzmacniani żadnymi olejkami eterycznymi. Jest w 100% naturalne.

Palo Santo jak działa?

Oczyszcza ono umysł i ma właściwości wyciszające ciało. Zwiększa poziom przepływu energii dlatego często jest nazywane kadzidłem medytacyjnym. Jego palony zapach pomaga nam się zrelaksować i ukoić nerwy. Wykorzystywany jest w szkołach jogi czy w domowym zaciszu podczas osobistych medytacji. Pobudza kreatywność i koncentrację.

Dlaczego warto palić Palo Santo:

  • niweluje przepływ złej energii
  • podnosi poziom szczęścia
  • koi i uspokaja nerwy
  • doskonale sprawdza się jak naturalny odświeżacz zapachów w naszym mieszkaniu

 

Okadzanie przestrzeni

Od pewnego czasu wraca zapomniany zwyczaj okadzania nowego mieszkania czy biura. Ma to na celu przywrócenie harmonii i przywołanie dobrej energii. Kadzidło medytacyjne pomaga nam w zamknięciu „starego” i otworzenie „nowego” rozdziału.
 

Palo Santo akcesoria

Do palenia możemy używać specjalnie dedykowanych mis lub podstawek. Możemy je kupić w sklepach. Są one pięknie zdobione i nadadzą charakteru każdemu wnętrzu.

 

Jak palić kadzidło medytacyjne Palo Santo?


 Małe kawałki drewna Palo Santo podpalamy na kilka sekund. Powinien być on trzymany pod kątem 45 stopni. Następnie zdmuchnąć płomień, a kadzidło medytacyjne powinno się zacząć intensywnie dymić. Po pewnym okresie Palo Santo samo zgaśnie, jednak bez problemu możemy je odpalić ponownie. Jeżeli chcemy okadzać pomieszczenie, należy je trzymać w ręku niepodpalonym końcem i okadzać przestrzeń dowolnymi ruchami. Dym jaki wydobywa z drewna ma kolor biały i jest smużący.  Pamiętaj o zachowaniu środków bezpieczeństwa - paląc kadzidło masz do czynienia z żywym ogniem.

 

Inne zastosowanie drzewa Palo Santo

  • Biżueria – z jego drewna możemy kupić piękne łańcuszki, bransoletki czy kolczyki. Mają one za zadanie nie tylko pięknie pachnieć, ale również chronić nas przed złą energią.
  • Naczynia – wykonuje się z niego specjalne naczynia do parzenia herbat Yerba Mate tak zwane matero. Charakterystyczny zapach żywicy drzewa przedostaje się w czasie parzenia do napoju. Podobno, kto raz spróbuje tej herbaty nie wyobraża sobie bez niej życia.
  • Olejki eteryczne – w takiej postaci możemy je dodawać do dyfuzorów lub stosować bezpośrednio na skórę. Należny pamiętaj, aby przed pierwszym użyciem zawsze wykonać próbę alergiczną.

 

Nasza oferta
ŚWIAT DZIKO ROSNĄCYCH I BOTANICZNYCH ROŚLIN