Receptury Botaniczne

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne 7 czakr:

Słowo „czakra” oznacza w języku sanskryckim okrąg, koło, wir (energetyczny). Czakry działają jak odbiorniki radiowe pobierające, przetwarzające i uwalniające energię do poszczególnych części ciała i organów wewnętrznych. Są w ciągłym ruchu – przesuwają się, wirują, kręcą. Jeśli nic ich nie blokuje, są pełne swobodnie płynącej przez nie energii.

Prawidłowe funkcjonowanie czakr przekłada się bezpośrednio na nasz organizm i umysł – przeładowane lub niedoczynne przynoszą choroby, problemy, zaburzenia hormonalne, dysharmonie ciała, umysłu i ducha, a także zmiany osobowości. Otwarte czakry to odblokowane myślenie, witalność, wewnętrzny spokój, jasny umysł i zdrowe ciało. Zaburzony przepływ energii to zaburzona egzystencja. W ten sposób ciało mówi do nas: zwolnij, obudź się, zmień przyzwyczajenia, zadbaj o siebie. Umysł domaga się uwagi, a dusza równowagi. Najczęstszą przyczyną blokad i dysharmonii czakr są nasze niespokojne, nieuporządkowane myśli i wewnętrzny chaos.

Pozytywne myśli przyciągają pozytywne zdarzenia i tworzą mur, przez który trudno się przebić wrogom. Aby zadbać o harmonijne działanie czakr, można otaczać się kolorami określonych ośrodków (np. kiedy brakuje nam energii, pomocna będzie czerwień, jeśli potrzebujemy relaksu, wyciszenia i spokoju pomoże nam zieleń). Na harmonię czakr wpływa też muzyka relaksacyjna, ćwiczenia tai-chi i techniki oddechowe. Bardzo dużą rolę odgrywają esencje zapachowe, które silnie wpływają na ciało i umysł jak i medytacje z kolorami odpowiadającymi poszczególnym czakrom.

Nasza oferta
ŚWIAT DZIKO ROSNĄCYCH I BOTANICZNYCH ROŚLIN